Logotyp Länk till startsidan för Fenix

Kontakt

twitter
  • Fenix kultur- och kunskapscentrum
    Box 180, 567 24 Vaggeryd
    fenix@vaggeryd.se
    0393-67 87 00

Ställ en fråga




Kontakta lärare

Här hittar du kontaktuppgifter till lärare på Fenix, sorterat i bokstavsordning efter förnamn.

Amir Cikota

Program: Elprogrammet

Ämnen: Yrkesämnen

0393-67 87 40

amir.cikota@vaggeryd.se

Afshin Teimouri

Ämne: Webbutveckling/Näthandel m.m.

0393-67 87 60

afshin.teimouri@vaggeryd.se

Anna Lilja

Program: Natur/teknik

Ämne: Kemi/

0393-67 87 71

anna.lilja@vaggeryd.se

Anna Nero Nordmark

Program: Natur/Teknik

Ämne: Matematik/Fysik

0393-67 87 22

anna.neronordmark@vaggeryd.se

Anna Thure Kavian

Program: Samhäll/Ekonomi

Ämne: Svenska/engelska

0393-67 87 27

anna.thure-kavian@vaggeryd.se

Anne Ekwurtzel

Program: Samhäll/Ekonomi

Ämne: Svenska/engelska

0393-67 87 70

anne.ekwurtzel@vaggeryd.se

Annelie Rönneke

Program: Vård- och omsorgsprogrammet

Ämne: Yrkesämnen

annelie.ronneke@vaggeryd.se

Anette Pallander

Program: Natur/teknik

Ämne: Entreprenörsskap/Matematik

0393-67 87 55

anette.pallander@vaggeryd.se

Birger Klug

Specialpedagog gymnasiesärskolan

0393-67 87 29

birger.klug@vaggeryd.se

Birgitta Eriksson

Program: Natur/teknik

Ämne: Matematik/fysik

0393-67 87 34

birgitta.eriksson@vaggeryd.se

Bodil Westergaard

Program: Vård- och omsorgsprogrammet

Ämne: Yrkesämnen

0393-67 87 64

bodil.westergaard@vaggeryd.se

Brahim Peci

Program: Introduktionsprogrammen

Ämne: Historia/samhällskunskap

brahim.peci@vaggeryd.se

Carola Karlsson

Särskild utbildning för vuxna

0393-67 87 26

carola.karlsson@vaggeryd.se

Christina Ståhl

Program: Introduktionsprogrammen

Ämne: Svenska som andraspråk/engelska/matte

0393-67 87 68

christina.stahl@vaggeryd.se

Christine Gustafsson

Program: Barn- och fritidsprogrammet

Ämne: Yrkesämnen

0393-67 87 25

christine.gustafsson@vaggeryd.se

Eivi Björn

Program: Vård- och omsorgsprogrammet

Ämne: Yrkesämnen

0393-67 87 82

eivi.bjorn@vaggeryd.se

Elisabeth Eriksson

Program: Vård- och omsorgsprogrammet

Ämne: Yrkesämnen

0393-67 87 48

elisabeth.eriksson@vaggeryd.se

Jonah Kibirige

Program: Introduktionsprogrammen

0393-67 87 72

jonah.kibirige@vaggeryd.se

Erica Kibowa Gunnarsson

Program: Introduktionsprogrammen

Ämne: Svenska som andraspråk

0393-67 87 47

erica.kibowa-gunnarsson@vaggeryd.se

Gilberto Hernandez

Program: Samhäll/ekonomi

Ämnen: Spanska/design

0393-67 87 49

gilberto.hernandez@vaggeryd.se

Gunnar Hermansson

Program: Introduktionsprogrammen

Ämnen: Matematik/praktik

0393-67 87 85

gunnar.hermansson@vaggeryd.se

Helena Eckerström

Program: Samhäll/ekonomi

Ämnen: Svenska

0393-67 87 41

helena.eckerstrom@vaggeryd.se

Husam Hafez

Program: BF/HA/VO

Ämnen: Engelska

0393-67 87 66

husam.hafez@vaggeryd.se

Jennie-Ann Hillergård Granberg

Program: Samhäll/ekonomi

Ämnen: Företagsekonomi

0393-67 87 28

jennie-ann.hillergard@vaggeryd.se

Jesper Skantz

Ämnen: Idrott

0393-67 87 38

jesper.skantz@vaggeryd.se

Johan Mattsson-Mårn

Program: Elprogrammet

Ämnen: Yrkesämnen

0393-67 87 67

johan.mattsson-marn@vaggeryd.se

Johan Thelander

Ämnen: Historia/religion/samhällskunskap

0393-67 87 42

johan.thelander@vaggeryd.se

Karin Jakobson

Program: Introduktionsprogrammen

Ämnen: Religion/samhällskunskap/Geografi

0393-67 87 35

karin.jakobson@vaggeryd.se

Karin Kvick

Lärare särskild utbildning för vuxna

0393-67 87 62

karin.kvick@vaggeryd.se

Kjell Ericsson

Program: Handelsprogrammet

Ämnen: Yrkesämnen/Cafenix

0393-67 87 61

kjell.ericsson@vaggeryd.se

Kerstin Hultsbo

Vuxenutbildning

Ämnen: SFI

kerstin.hultsbo@vaggeryd.se

Kjell Frick

Program: Samhäll/Ekonomi

Ämnen: Medieämnen/naturkunskap

0393-67 87 57

kjell.frick@vaggeryd.se

Lidia Liljeqvist

Program: HA/BF/VO

Ämnen: Matematik/Historia/Naturkunskap

0393-67 87 56

lidia.liljeqvist@vaggeryd.se

Linda Thalin Unbeck

Program: Vuxenutbildning

Ämne: Svenska

0393-67 87 36

linda.thalinunbeck@vaggeryd.se

Magnus Malmström

Program: Samhäll/ekonomi

Ämne: Psykologi/Samhällskunskap

0393-67 87 39

magnus.malmstrom@vaggeryd.se

Marcus Rombo

Vuxenutbildningen

Ämne: SFI

0393-67 87 33

marcus.rombo@vaggeryd.se

Margaretha Lavesson

Elevassistent

margaretha.lavesson@vaggeryd.se

Marianne Eliasson

Vuxenutbildningen

Ämne: SFI

0393-67 87 30

marianne.eliasson@vaggeryd.se

Marija Zdjelar

Vuxenutbildningen

Ämne: SFI

0393-67 87 74

marija.zdjelar@vaggeryd.se

Mattias Lindqvist-Toftgård

Program: BF/HA/VO

Ämne: Yrkesämnen

0393-67 87 03

mattias.lindqvisttoftgard@vaggeryd.se

Mirjam Kinderbäck

Program: Gymnasiesärskolan/Handelsprogrammet

Ämne: Naturkunskap/Yrkesämnen

0393-67 87 83

mirjam.kinderback@vaggeryd.se

Nina Svenningsson

Program: Introduktionsprogrammen

Ämnen: Svenska som andraspråk/Engelska

nina.svenningsson@vaggeryd.se

Olaf Hustadt

Program: Samhäll/Ekonomi

Ämne: Tyska/Idrott

0393-67 87 32

olaf.hustadt@vaggeryd.se

Raymond Pettersson

Program: Samhäll/Ekonomi

Ämne: Samhäll/Historia

0393-67 87 43

raymond.pettersson@vaggeryd.se

Robert Carlsson

Vuxenutbildning

Ämne: Matematik

0393-67 87 69

robert.carlsson@vaggeryd.se

Rolf Claesson

Program: Industriprogrammet

Ämne: Yrkesämnen

0393-67 87 52

rolf.claesson@vaggeryd.se

Sakineh Mohammed-H-Zadeh

Program: Samhäll/Ekonomi

Ämne: SVA/Franska/Italienska

0393-67 87 78

sakineh.mohammad-h-zadeh@vaggeryd.se

Sara Rydberg

Specialpedagog

0393-67 87 84

sara.rydberg@vaggeryd.se

Tanja Trupina

Vuxenutbildning

Ämne: SFI

0393-67 87 75

tanja.trupina@vaggeryd.se

Tony Karlstedt

Program: YH Möbelproduktion/Hantverksprogrammet

Ämne: Yrkesämnen

0393-67 87 31

tony.karlstedt@vaggeryd.se

Hjälpte informationen dig?

Tack för att du hjälper oss förbättra webbplatsen!

Vad kan vi förbättra?




Senast granskad:

2017-10-06

Sidansvarig:

Magnus Ekström

Kontakt

Fenix kultur- och kunskapscentrum
Besöksadress: Verner Malmstens Väg 1, Vaggeryd
Post: Box 180, 567 24 Vaggeryd

Telefon: 0393-67 87 00

E-post: fenix@vaggeryd.se

Vaggeryds kommuns logotyp

Fenix kultur- och kunskapscentrum är Vaggeryds kommuns utbildningscentrum för gymnasie-, vuxen- och yrkesutbildning. Här finns också kulturskolan och biblioteket.

Visionen för Vaggeryds kommun:

Här ger vi plats för att göra skillnad.

En plats för möjligheter formad med tanke och omtanke. Där lusten är vår drivkraft och där glädjen smittar.

En plats med stark tradition för gränslöst skapande. Där gemensam vilja och kunskap får livet att lyfta och idéer att bli verklighet.

En plats i rörelse som bygger på mångfald och hållbarhet. Där allt är nära och alla har betydelse.

Läs mer om vår vision