Huvudmeny

Huvudgren:

Utbildning och barnomsorg

twitter

Kontakt

Ställ en fråga




Kontaktuppgifter.

Här hittar du adress till kulturskolan och kontaktuppgifter till personalen.

Postadress: Kulturskolan Box 43 568 21 Skillingaryd Epost: kulturskolan@vaggeryd.se Telefon kulturskolechef: 0730-492747 Besöksadress: Jönköpingsvägen 19 567 32 Vaggeryd

 

Musiklärare

Staffan Boberg: Blåsinstrument, Piano, Ensemble mobil: 0730-492747
staffan.boberg@vaggeryd.se 

Anna Jorendal: Tvärflöjt, Blockflöjt, Piano, Ensemble tel: 0370-678540 mobil: 0703-315504
anna.jorendal@vaggeryd.se

Kristin Tuomisto: Violin, Cello, Piano, Ensemble tel: 0393-678594 mobil:0730-457287
kristin.tuomisto@vaggeryd.se

Ann-Sofie Fredriksson: Sång, Piano, Drama, Ensemble tel: 0393-678214 mobil:0734-221163 ann-sofie.fredriksson@vaggeryd.se  

Stefan Sturesson: Slagverk tel 0393-678539 mobil:0720-482090
stefan.sturesson@vaggeryd.se

Jonathan Granefelt (vikarie): Gitarr, Elbas, Ensemble
tel:0370-678538 mobil:0761-131881
jonathan.granefelt@vaggeryd.se

Christer Sandén: tjänstledig

Danslärare

Katja Knutson Liljedahl
mobil:0730-445734
katja.knutsonliljedahl@vaggeryd.se

Drama- och teaterlärare

Ann-Sofie Fredriksson tel: 0393-678214 mobil:0734-221163
ann-sofie.fredriksson@vaggeryd.se

Hjälpte informationen dig?

Tack för att du hjälper oss förbättra webbplatsen!

Vad kan vi förbättra?




Senast uppdaterad:

Sidansvarig:

Jonathan Granefelt