Huvudmeny

Huvudgren:

Näringsliv och arbete

Ställ en fråga




Publicerad:

Restaurang The Park öppnar för allmänheten på Södra Stigamo

Södra Stigamo har vuxit snabbt. Nu öppnar Restaurang The Park upp för allmänheten – ett välkommet tillskott i ett av kommunens mest expansiva områden.

Södra Stigamo är ett av kommunens mest expansiva områden där flera stora företag etablerat sig under de senaste åren. I takt med att området växer har också behovet av service ökat – inte minst när det gäller möjligheten att äta lunch.

Nu öppnar Restaurang The Park upp för allmänheten. Restaurangen ligger i Sesols lokaler på Södra Stigamovägen 3 och har tidigare varit en intern lunchrestaurang, men från och med måndag 14 april är dörrarna öppna för alla som rör sig i området. Här erbjuds nu lunch måndag till fredag, med möjlighet att äta på plats eller ta med sig maten.

Med närmare 7 000–8 000 personer som har sin arbetsplats på Stigamo och närliggande Torsvik blir The Park ett välkommet tillskott för både medarbetare, företagare och besökare i området.

Madelene Hörndal, Sesol
Madelene Hörndal hälsar välkommen till Restaurang The Park.

Madelene Hörndal hälsar välkommen till Restaurang The Park.

Nyheter från vaggeryd.se/naringsliv

Hjälpte informationen dig?

Tack för att du hjälper oss förbättra webbplatsen!

Vad kan vi förbättra?




Senast uppdaterad:

Sidansvarig:

Jennie Svensson